Posts Tagged Nowe mieszkania na sprzedaż

Projektant ma niesamowite pomysły

Przeglądamy różnego rodzaju zdjęcia, gazetki, strony internetowe, na których znajduje się sporo propozycji na urządzenie wnętrz i dochodzimy do wniosku, że nic nie przypadło nam do gustu, albo że tak naprawdę wszystko, w mniejszej lub większej części widzieliśmy, w domu znajomych lub rodziny? Z pewnością idealnym rozwiązaniem dla nas będą tutaj usługi projektanta wnętrz, który przygotuje dla nas coś niepowtarzalnego, stworzonego tylko i wyłącznie z myślą o nas. Jakby nie było, z pewnością warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że takie projekty powstają dopiero w chwili, gdy projektant zobaczy nasze mieszkanie i pomieszczenia, które ma urządzić, a to daje nam jeszcze większą gwarancję, że naprawdę zostanie wszystko przygotowane w tak fantastyczny sposób, że u nikogo więcej, nie znajdziemy już tak wspaniałych pomysłów. Jakby nie było warto się zorientować ile kosztują takie usługi i czy czasami nie będą one dla nas idealnym rozwiązaniem, bo po co mamy sami się nad tym głowić, albo po co mamy urządzać mieszkanie, w taki sam sposób jak ktoś z naszych znajomych, skoro możemy mieć naprawdę indywidualny projekt? Zwłaszcza, że taki projektant działa naprawdę błyskawicznie i z pewnością nie będzie on spowalniał naszych prac i wszystko pójdzie swoim rytmem, tak abyśmy mogli się wprowadzić w ustalonym wcześniej terminie. No i co ważne, to jego usługi nie są aż tak bardzo drogie, jak mogłoby się to pierwotnie wydawać.

Strych bez pajęczyn i kartonowych pudeł

W wielu domach poddasze traktowane jest jak druga piwnica, oczywiście poza tymi gdzie takowej nie ma i na samej górze składowane są wszystkie ,,niezbędne” rzeczy. Niejeden właściciel od lat przymierza się do zrobienia porządku i zmiany tego stanu rzeczy, ale niewiele z tych planów wychodzi. Tymczasem to właśnie na poddaszu można urządzić sobie dodatkową przestrzeń, która będzie spełniała różne funkcje. Sprawdzi się jako gabinet do pracy, zwłaszcza dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i oddzielenie od innych części domu. Strych może być także świetnym rozwiązaniem dla gości. Można tam urządzić sypialnię, a nawet pokój dzienny. Zamiast zagracać tak wielką powierzchnię, lepiej jest podzielić ją na części i przeznaczyć na sypialnie dzieci, ewentualnie pokój zabaw. Dorośli powinni się jednak dobrze zastanowić, czy nie zawłaszczyć tej przestrzeni dla siebie. Na strychu można bowiem urządzić siłownię, a nawet prywatną saunę. Gospodarzom lubiącym organizować imprezy i spotkania towarzyskie poleca się przygotowanie baru i miejsca do tańczenia. Na strychu powierzchni raczej nie brakuje. Przy tych wszystkim możliwościach należy mieć jednak na uwadze zachowanie oryginalnego klimatu i atmosfery poddasza. Przykładowo lepsze efekty można osiągnąć poprzez naturalne włączenie drewnianych belek do wystroju niż próby ich ukrycia pod warstwą betonu. Zamiast kolorowych farb warto używać lakierów do drewna.

Tradycja, klasa, styl

Wystrój wnętrz świadczy o ich mieszkańcach. Każdy najmniejszy dodatek stanowi dowód gustu lub jest wyrazem jego braku. Szczególnie widoczne jest to na przykładzie stylu klasycznego. W projektowaniu i aranżacji wnętrz pozostaje on jednym z najpopularniejszych. Na zewnątrz świat pędzi, zmienia się i ulega kolejnym nowoczesnym modom i trendom. Wiele osób w domu chce odpocząć od tego chaosu i znaleźć spokój. Idealne są do tego pomieszczenia urządzone w ciepłych barwach, wyposażone w meble z naturalnych materiałów oraz ozdobione mnóstwem dodatków. Taki jest właśnie styl klasyczny. Dominuje w nim drewno i skóra. Meble najczęściej wykonane są z ciemnych materiałów, wyróżniających się na tle jaśniejszych ścian. Drewniane podłogi kuszą by chodzić po nich boso, jeżeli akurat nie są przykryte eleganckimi dywanami. Choć w przypadku wnętrz klasycznych można ulec wrażeniu przepychu i wręcz przytłaczającej liczbie dodatków, to każdy z nich jest dobrany ze smakiem i ma swoje miejsce. Od progu w domu czuje się wyjątkową atmosferę ciepła i bezpieczeństwa. Nie dziwi zatem ogromna popularność klasycznych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Każde pomieszczenie powinno być jednocześnie funkcjonalne, ale także wyposażone w ogólnym duchu elegancji. Dotyczy to zarówno salonu czy sypialni, jak równie łazienek, kuchni i przedpokoi. Z uwagi na zastosowanie dużego kontrastu barw warto zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie. Styl klasyczny doskonale adaptuje zarówno ciężkie żyrandole, jak i duże okna.